Başkanımız

Başkanımız

NECATİ GÖKSU 
SEYİDOĞLU GIDA SAN.TİC.A.Ş 
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

1951 yılında Gaziantep’te Kozluca mahallesinde doğan Necati Göksu, tüccar bir babanın oğludur. Küçük yaşlarda ticaretle tanışan Göksu, Gaziantep’in en iyi tüccarlarının yer aldığı Elmacı Pazarında babasının yanında peynir ve yağ gibi toptan gıda ürünlerini satarak  iş hayatına başladı.
İlkokulu Gaziantep’te okuduktan sonra ortaokul yıllarında ticarete atılmaya karar veren Göksu, kısa zamanda dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla takdir kazandı.

Ailesiyle birlikte 1967 yılında İstanbul’a yerleşti. Babası ile birlikte İstanbul Fatih’te Gaziantep Gıda Pazarı’nı kurdu. Gaziantep’ten yöresel gıda maddeleri getirip pazarlayan Göksu, memleketinin yöresel lezzetlerini geniş kitlelere sevdirdi.

1972 yılında Unkapanı’nda Gaziantep Ticaret adında kurduğu firma ile toptan gıda işine başlayan Göksu, İstanbul’da bulunan birçok baklavacı ve lokantaların mallarını temin etmeye başladı.
Göksu buradaki deneyimiyle iş hayatının ve ticaretin tüm inceliklerini öğrenip işlerini her geçen gün büyütme ve iyi bir çevre edinme fırsatı buldu.

1976 yılında Seyidoğlu Baklavalarının kurucusu Habeş Seyidoğlu’nun kızı Sevil hanımla evlenen Necati Göksu, 1 kız 2 erkek çocuk ve 6 torun sahibidir. Göksu, 1985–1999 yılları arasında Kayınpederi Habeş Seyidoğlu ile birlikte helva üretimi yapmaya başladı. 
Ürettikleri birbirinden lezzetli helvalar İstanbul halkı tarafından büyük beğeni toplayınca Göksu, toptancılık, perakende satış ve gıda üretimi alanlarındaki birikimini kendi marka ve işletmesiyle devam ettirme kararı aldı. 
Göksu, 1999 yılında tüm patent, lisans ve isim haklarını alarak Seyidoğlu Helva Reçel olarak fabrikasını kurarak ayrı bir şirket olarak faaliyetini sürdürdü. Günlük 150 kg helva ve reçel üretimiyle başladığı işletmeyi oğlu Mehmet Göksu ile birlikte büyütme hedefi koyan Göksu, Helva Reçel olarak mağazalaşma kararı vererek 2001 tarihinde kurulan 10,000 m2’lik Hadımköy entegre tesislerinde bugün 500 kişilik uzman kadrosuyla günlük 30 tonluk üretim kapasitesine ulaşmıştır. Helva Reçel olarak mağazalaşmaya devam ederken Sultan Bacı markası ile de Baklava üretimine başlamış, küçük oğlu Murat Göksu’yu Mağazalar Genel Müdürü olarak tayin etmiştir.
Hâlihazırda 25 ülkeye ihracat yapan Seyidoğlu 450 ürün çeşidiyle Türkiye’nin tamamında ürünleri satılan ve sektörde parmakla gösterilen bir gıda devi haline dönüştü. Seyidoğlu, Sultanbacı, Seysu ve Çokomiss markalarını da bünyesinde barındıran Seyidoğlu Gıda, İstanbul genelinde 16 mağazasıyla birbirinden lezzetli ürünleri tüketiciye ulaştırmaktadır.

Necati Göksu Gaziantep’i Gaziantepli’yi ayrı bir sevdiği için, Hemşerilik ruhu her zaman baskın olduğu için ,İstanbul Gaziantepliler Derneği’nde 25-30 yıla yakın yönetiminde çalışmış, maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgememiştir. 
Necati Göksu, meslektaşları arasında dayanışmayı artırmak amacıyla, Helva Reçel üreticileri derneğinin kurulmasında öncülük yaptı. Sosyal yönü çok faal olan Necati Göksu sektörel ve sosyal bir çok dernek ve kuruluşta yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerini yürütmektedir

 

YÖNETİMİNDE OLDUĞU DERNEK VE KURULUŞLAR

SEYİDOĞLU GIDA SAN. TİC.A. Ş: Yönetim Kurulu Başkanı
SEYİDOĞLU MAĞAZACILIK ve GIDA SAN. TİC.LTD. ŞTİ: Yönetim Kurulu Başkanı 
SULTANBACI TURİZM HİZ. VE GIDA SAN. TİC.LTD. ŞTİ: Yönetim Kurulu Başkanı
İSTANBUL İL GENEL MECLİSİ: Meclis Üyesi 10-11 DÖNEM 
İSTANBUL TİCARET ODASI: Meclis Üyesi 19.DÖNEM
SUSAM TAHİN HELVA VE REÇEL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (SUTHER) Yönetim Kurulu Başkanı
GIDA DERNEKLERİ FEDERASYONU (TGDF): Yönetim Kurulu Üyesi
TÜM RESTORANLAR LOKANTACILAR VE TEDARİKÇİLER DERNEĞİ (TÜRES): Yönetim Kurulu üyesi
BAKLAVA VE TATLI ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ (BAKTAD) : Yönetim Kurulu üyesi
TÜRKİYE GAZİANTEP DERNEKLERİ FEDERASYONU: Başkanı
HADIMKÖY SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (HASİAD) : Yönetim Kurulu Üyesi
ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR:
MÜSİAD  (MÜSTAKİL İŞ ADAMLARI DERNEĞİ)
ŞEMAD   (ŞEKERLİ MAMÜL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ)
İGTOD    (İSTANBUL GIDA TOPTANCILARI DERNEĞİ)
TÜMSİAD (TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
SİLİVRİ ALTINORAK GELİŞTİRME VAKFI: üyesi
BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ KOCASİNAN GÜREŞ ŞENLİĞİ AĞALIĞI: 2004-2011

Top